en
Aranżacja Salonu 1
Aranżacja Kuchni 1
Aranżacja Kuchni 2
Aranżacja Kuchni 3
Drzwi przesuwane
Aranżacja Salonu 2
pl
de
fb
twiter
rss

 

Najodpowiedniejszymi ze względu na twardość (gęstość włókien) gatunkami drewna przeznaczonymi do produkcji schodów jest drewno z drzew liściastych.Nasza firma wykonuje schody z następujących gatunków drewna liściastego: buk, jesiin, dąb.
 
Drewno z drzew iglastych - modrzew, sosna, świerk - nie jest polecane do produkcji schodów ze względu na małą gęstość (dużą miękkość).
 
Drewno egzotyczne jest również polecane na schody. Gatunki: acajou, cedr brazylijski, czereśnia amerykańska, doussie, iroko, jatoba, mahoń, merbau, orzech amerykański, sapeli, wenge.
 
Do produkcji schodów używa się wyselekcjonowanego drewna o odpowiedniej wilgotności (8-12%).  
Drewno jest materiałem higroskopijnym, który pobiera lub oddaje wilgoć z otoczenia – zależnie od warunków klimatycznych – aż do osiągnięcia wilgotności równowagi. Istnieje przy tym ścisły związek pomiędzy wilgotnością drewna i wilgotnością oraz temperaturą powietrza. Przy temperaturze powietrza około 20 C i wilgotności względnej 50 % – wilgotność drewna w stanie równowagi osiąga 9 %. Jeśli wilgotność i/lub temperatura powietrza zmieniają się w sposób istotny, ulega zmianie również równoważna wilgotność drewna i drewno przy tym “pracuje”. Przy poborze wilgoci drewno rozszerza się (pęcznieje), podczas oddawania wilgoci drewno kurczy się.
 
Copyright 2013 Tralex