en
Aranżacja Salonu 1
Aranżacja Kuchni 1
Aranżacja Kuchni 2
Aranżacja Kuchni 3
Drzwi przesuwane
Aranżacja Salonu 2
pl
de
fb
twiter
rss
 
           Każdy chce mieć piękne schody na lata i staje przed dylematem, jaki wybrać sposób wykończenia. Nie ma złotego środka, każda nawierzchnia ulega zużyciu, co przejawia się zarysowaniem i zmianą stopna połysku. Dlatego warto do tego wyboru podejść świadomie. Czy będą to schody pokryte olejowoskiem czy lakierem - każde z tych rozwiązań wymaga odpowiedniej pielęgnacji.
Mamy nadzieję że opisane poniżej sposoby wykończenia schodów ułatwią Państu wybór.
 
olejowanie
           Uszlachetnianie olejami jest najstarszą znaną metodą pielęgnacji i zabezpieczenia drewna. Olejowanie pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu powierzchni, delikatnie podkreśla rysunek, nadaje aksamitną gładkość i sprawia że drewno nabiera znacznie cieplejszej kolorystyki. 
Oleje stosowane do wykończenia konstrukcji drewnianych są kombinacją oleju i wosku. Olej wnika głeboko w drewno a wosk nadaje powierzchni jedwabistą powłokę.
Tak zabezpieczone drewno w przypadku miejscowego zużycia można odnowić bez potrzeby renowacji całości. Drewno olejowane oddycha co pozwala na jego pracę w zmiennych warunkach atmosferycznych. Powierzchnia schodów pokrytych olejem jest matowa lub  z połyskiem, występują również oleje koloryzujące. Należy pamiętać  też, że powierzchnie takie  wymagaja konserwacji (nakładania oleju) w zależności od stopnia zużycia.
 
 
lakierowanie
 
Najpopularniejszą metodą zabezpieczania powierzchni drewnianych przed zabrudzeniem i wilgocią jest lakierowanie. Warstwy lakieru stanowią nieprzepuszczalną powłokę chroniącą drewno. Mankamentem nawet najlepszych lakierów jest stopniowe zużycie ( po latach) oraz uszkodzenia które występują w trakcie użytkowania. Profesjonalna renowacja schodów w miejscu realizacji inwestycji jest skomplikowana. Powierzchnię schodów drewnianych wykańcza się wysokiej jakości lakierami poliuretanowymi,  bezbarwnymi, o różnym stopniu połysku nakładanymi metodą natryskowa.
 
bejcowanie 
 
Bejcowanie powierzchni drewnianych pozwala na uzyskanie kolorystyki drewna, zgodnie z zamysłem użytkowników lub projektantów mebli. Bejca nie kryje naturalnego usłojenia drewna - podkreśla go, uwydatnia pory bądź wyrównuje naturalne różnice w odcieniach drewna.Każdy gatunek drewna różnie przyjmują bejcę i dobrze jest przed wyborem koloru zapoznać się z próbkami bejc.
Powierzchnie bejcowane wymagaja wykończenia lakierem. 
 
Copyright 2013 Tralex