en
Aranżacja Salonu 1
Aranżacja Kuchni 1
Aranżacja Kuchni 2
Aranżacja Kuchni 3
Drzwi przesuwane
Aranżacja Salonu 2
pl
de
fb
twiter
rss
 
           Każdy chce mieć piękne schody na lata i staje przed dylematem, jaki wybrać sposób wykończenia. Nie ma złotego środka, każda nawierzchnia ulega zużyciu, co przejawia się zarysowaniem i zmianą stopna połysku. Dlatego warto do tego wyboru podejść świadomie. Czy będą to schody pokryte olejowoskiem czy lakierem - każde z tych rozwiązań wymaga odpowiedniej pielęgnacji.
Mamy nadzieję że opisane poniżej sposoby wykończenia schodów ułatwią Państu wybór.
 
olejowanie
           Uszlachetnianie olejami jest najstarszą znaną metodą pielęgnacji i zabezpieczenia drewna. Olejowanie pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu powierzchni, delikatnie podkreśla rysunek, nadaje aksamitną gładkość i sprawia że drewno nabiera znacznie cieplejszej kolorystyki. 
Oleje stosowane do wykończenia konstrukcji drewnianych są kombinacją oleju i wosku. Olej wnika głeboko w drewno a wosk nadaje powierzchni jedwabistą powłokę.
Tak zabezpieczone drewno w przypadku miejscowego zużycia można odnowić bez potrzeby renowacji całości. Drewno olejowane oddycha co pozwala na jego pracę w zmiennych warunkach atmosferycznych. Powierzchnia schodów pokrytych olejem jest matowa lub  z połyskiem, występują również oleje koloryzujące. Należy pamiętać  też, że powierzchnie takie  wymagaja konserwacji (nakładania oleju) w zależności od stopnia zużycia.
 
 
lakierowanie
 
Najpopularniejszą metodą zabezpieczania powierzchni drewnianych przed zabrudzeniem i wilgocią jest lakierowanie. Warstwy lakieru stanowią nieprzepuszczalną powłokę chroniącą drewno. Mankamentem nawet najlepszych lakierów jest stopniowe zużycie ( po latach) oraz uszkodzenia które występują w trakcie użytkowania. Profesjonalna renowacja schodów w miejscu realizacji inwestycji jest skomplikowana. Powierzchnię schodów drewnianych wykańcza się wysokiej jakości lakierami poliuretanowymi,  bezbarwnymi, o różnym stopniu połysku nakładanymi metodą natryskowa.
 
bejcowanie 
 
Bejcowanie powierzchni drewnianych pozwala na uzyskanie kolorystyki drewna, zgodnie z zamysłem użytkowników lub projektantów mebli. Bejca nie kryje naturalnego usłojenia drewna - podkreśla go, uwydatnia pory bądź wyrównuje naturalne różnice w odcieniach drewna.Każdy gatunek drewna różnie przyjmują bejcę i dobrze jest przed wyborem koloru zapoznać się z próbkami bejc.
Powierzchnie bejcowane wymagaja wykończenia lakierem. 
 

 

Najodpowiedniejszymi ze względu na twardość (gęstość włókien) gatunkami drewna przeznaczonymi do produkcji schodów jest drewno z drzew liściastych.Nasza firma wykonuje schody z następujących gatunków drewna liściastego: buk, jesiin, dąb.
 
Drewno z drzew iglastych - modrzew, sosna, świerk - nie jest polecane do produkcji schodów ze względu na małą gęstość (dużą miękkość).
 
Drewno egzotyczne jest również polecane na schody. Gatunki: acajou, cedr brazylijski, czereśnia amerykańska, doussie, iroko, jatoba, mahoń, merbau, orzech amerykański, sapeli, wenge.
 
Do produkcji schodów używa się wyselekcjonowanego drewna o odpowiedniej wilgotności (8-12%).  
Drewno jest materiałem higroskopijnym, który pobiera lub oddaje wilgoć z otoczenia – zależnie od warunków klimatycznych – aż do osiągnięcia wilgotności równowagi. Istnieje przy tym ścisły związek pomiędzy wilgotnością drewna i wilgotnością oraz temperaturą powietrza. Przy temperaturze powietrza około 20 C i wilgotności względnej 50 % – wilgotność drewna w stanie równowagi osiąga 9 %. Jeśli wilgotność i/lub temperatura powietrza zmieniają się w sposób istotny, ulega zmianie również równoważna wilgotność drewna i drewno przy tym “pracuje”. Przy poborze wilgoci drewno rozszerza się (pęcznieje), podczas oddawania wilgoci drewno kurczy się.
 

Producent drewnianych schodów i balustrad – O firmie

Firma Tralex jest firmą rodzinną istniejącą od  1992 roku. Od tego czasu osiągnęliśmy stabilną pozycję na rynku polskim. Ciągle doskonalimy się w zakresie nowych technologii i standardów.

Nasza wieloletnia tradycja i doświadczenie pozwala nam zaprojektować i wykonać schody drewniane w pełni dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb przy użyciu profesjonalnego oprogramowania do projektowania i wizualizacji schodów Compass Software . Istnieje możliwość wykonania wizualizacji projektu schodów na miejscu realizacji inwestycji.

Świadczymy również usługi wykonania  projektu schodów na potrzeby  innych zakładów stolarskich w skali 1:1, produkcji elementów toczonych, tj. jak słupy i tralki do balustrad drewnianych według oferowanych przez nas wzorów, jak również na indywidualne zamówienie oraz usługi cięcia i okleinowania płyt.

Najnowsze technologie oraz profesjonalizm wykonywanych przez nas usług pozwala nam spełnić oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oferowane przez nas usługi poszerzyliśmy o wykonanie mebli na wymiar, tj. zabudowy wnękowe, kuchnie na wymiar oraz inne zlecenia na zamówienie.

Proponujemy  profesjonalne i kompleksowe wykonanie oferowanych przez nas usług. Zapraszamy do współpracy firmy budowlane, architektów i dekoratorów wnętrz, a także inwestorów prywatnych i innych zainteresowanych.

Serdecznie Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Producent schodów drewnianych i balustrad – Współpraca z firmą Tralex

Firma Tralex, oferując produkty wysokiej jakości, takie jak schody drewniane i balustrady, meble na wymiar oraz zabudowy wnęk, pragnie zaprosić Państwa do współpracy.

Naszą ofertę kierujemy zarówno do Klienta indywidualnego, jak również do firm produkujących schody, meble, deweloperów, architektów, dekoratorów wnętrz, itd.

W swoich realizacjach oferujemy systemy firmy SEVROLL wiodącego producenta branży systemów drzwi przesuwanych, składanych, rozwieranych, garderób oraz systemy BLUM, REJS - producentów akcesorii i osprzętu do mebli kuchennych.

Firma nasza oferuje wszechstronną pomoc w zakresie doradztwa i projektowania naszych realizacji dla architektów, developerów oraz Klienta indywidualnego.

Zapewniamy Państwu szeroki wybór materiałów, wysoką jakość produktów oraz usług montażowych.

Przy większych zamówieniach proponujemy Państwu bardzo korzystne warunki współpracy oparte na solidności i terminowości wykonania.

Dla firm produkującym schody i meble, przygotowaliśmy następującą ofertę:

  • projektowanie schodów przy użyciu programu Compass - szablony w skali 1:1 wydrukowane na drukarce igłowej,
  • produkcja elementów toczonych według oferowanych wzorów lub na indywidualne zamówienie - tralki, słupy i inne,
  • cięcie płyt, blatów na dowolny wymiar, oklejanie krawędzi obrzeżami ABS i PCV,

Zapraszamy do współpracy !

 

 
                                         
 
 

schody drewniane na wymiarFirma nasza wykonuje schody od ponad 20 lat. Znamy się na tym jak mało kto.

Nasze schody wykonane są w 100% z drewna.

Nasze schody są funkcjonalnym elementem wyposażenia domu,  są ozdobą dla wnętrza. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na realizację najtrudniejszych i najbardziej ambitnych projektów. 
Do projektowania schodów wykorzystujemy program - dzięki któremu moga Państwo ujrzeć swoje schody przed złożeniem zamówienia. 
 
Oferujemy Państwu możliwość wykonania wizualizacji projektu schodówi na miejscu realizacji inwestycji
już przy pierwszym pomiarze.  
 
Zachęcamy do obejrzenia galerii  i złożenia zapytania.
 
Copyright 2013 Tralex